Dodano dnia: 10.01.2018 o godz: 15:24 | Numer ID: 5878
Link nie działa/spam ?

Trening umysłu dla seniorów - sprawny umysł na długie lata

Daje się zaobserwować ciągły wzrost długość życia naszego społeczeństwa. W okresie ostatnich 50 lat, w naszym kraju, ilość osób powyżej 60 roku życia wzrosła prawie 4-krotnie. Z wiekiem sprawność umysłu spada, jednak można ten proces zahamować dzięki regularnie przeprowadzanym ćwiczeniom umysłu. Trening pamięci dla seniorów jest wyjątkowo istotny, gdyż tak na prawdę wpływa na poprawę jakości codziennego życia. Nie zapominamy o obowiązkach, zobowiązaniach, szybciej kojarzy fakty, a także mamy lepszą zdolność koncentracji. Nasz mózg jeśli jest właściwie ćwiczony, zachowuje sprawność i szybkość, ale jeśli zaniedbamy trening umysłu, bardzo szybko będziemy mieli problemy A zapominanie dokumentów, czy PIN do karty to jedynie początek.
Trening pamięci dla seniora jest konieczny zw łaszcza w przypadku, kiedy pamięć pogarsza się. A dzieje się tak nie tylko pod wpływem wieku, ale przede wszystkim przez zaniedbanie – im jesteśmy starsi, tym mniej nowych rzeczy się uczymy, tym mniej się rozwijamy i mniejszą wagę przykładamy do treningu umysłu. To jak z zanikającym mięśniem, którego się nie używa, albo z umiejętnością, która zanika, jeśli się jej nie szlifuje. Mózg działa w podobny sposób – trzeba o niego dbać, jeśli ma zachować sprawność przez długi czas.
Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom jesteśmy w stanie trenować umysł w domu – poprawiając ją. Koniec z zapominaniem gdzie położyliśmy klucze. Nie będziemy już sprawdzać kilka razy w notesie jakiejś informacji. Koniec z niezręcznym przypominaniem sobie pewnych faktów, rozpoznawaniem ludzi czy nazwisk. Wystarczy systematyczny trening, żeby poczuć się lepiej – mózg jest w stanie pracować sprawnie do naprawdę późnego wieku, kiedy tylko odpowiednio o niego zadbamy, a zacząć można już teraz.
Trening pamięci dla seniorów Akademia Umysłu Senior to specjalnie opracowane gry komputerowe, zapewniające skuteczne ćwiczenia pamięci. Wystarczy nawet 15 minutowy trening umysłu dla seniora dziennie, żeby szybko zaobserwować pozytywne efekty. Możemy trenować umysł indywidualnie dostosowując go do naszego rytmu dnia, zmęczenia oraz do czasu wolnego. Multimedialny pakiet Akademia Umysłu Senior jest też przeznaczona do stosowania na zajęciach grupowych jak na przykład na warsztatach pamięci w klubach seniora, uniwersytetach trzeciego wieku, czy też bibliotekach. Warto zadbać o dobrą kondycję umysłu to większy komfort życia i sprawny umysł na długie lata.

Szczegóły strony www.senior-akademia.pl:

Komentarze do strony: www.senior-akademia.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.senior-akademia.pl

Trening umysłu dla seniorów - sprawny umysł na długie lata
Trening umysłu dla seniorów - sprawny umysł na długie lata
Trening umysłu dla seniorów - sprawny umysł na długie lata
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

sklep (32), reklama (37), fotografia ślubna (25), strony www (27), meble (24), usługi (35), Poznań (33), zdrowie (44), fotograf (19), transport (31), uroda (24), blog (23), kredyty (33), katalog stron www (20), sklep internetowy (23), wakacje (27), lodz (26), Strony internetowe (29), wesele (21), seokatalog (19), katalog stron internetowych (21), medycyna (25), budownictwo (30), katalog stron (61), katalog seo (20), noclegi (33), katalog (27), pozycjonowanie stron (27), turystyka (22), samochody (19), pozycjonowanie (86), praca. (25), Wrocław (30), sklepy internetowe (20), pożyczki (32), nieruchomości (31), mieszkania (24), ślub (26), kraków (35), finanse (24)